E3 2019 – dzień pierwszy

E3 2019 – dzień pierwszy

Pierwszy dzień konferencji pozamiatał. Aż brak mi w tej chwili słów… Zacznijmy od polskich akcentów, których nie sposób pominąć w tym roku! Poniżej zamieszczamy listę gier oraz linki do ich oficjalnych trailerów, które po prostu musicie sprawdzić. Nie dzieliliśmy ich na poszczególne konferencje, ponieważ takie zestawienia znajdziecie z pewnością na wielu innych portalach. Tutaj pokażemy Wam co nas najbardziej zajarało i czym będziemy żyli przez najbliższe kilkanaście miesięcy!

Dying Light 2 – wiosna 2020 (Techland)

Paweł: Wiadomo, nie mogło na E3 zabraknąć produktu flagowego Techlandu, czyli Dying Light 2. Jestem ogromnym fanem pierwszej części, zatem i drugą wchłonę zaraz po premierze. Większość ciekawych możliwości gry Techland zaprezentował jakiś czas temu, za to na E3 zostawił sobie spektakularny zwiastun fabularny. W DL2 wcielimy się więc w Aidena, jednego z zarażonych, który dzięki lekom nadal pozostaje człowiekiem. Jest to więc coś zupełnie nowego w serii. Jak pomysł wzięty rodem z Dead Rising 2 sprawdzi się tutaj? Myślę że znakomicie!

Carrion – 1 czerwca 2020 (Phobia Games Studio)

Paweł: Carrion to super krwawa, polska gra twórców BUTCHERa. Wiemy zatem czego spodziewać się po rozgrywce – multum akcji, retro oprawa graficzna i hektolitry krwi. O grze mówiło się już od lutego 2018, ale dopiero teraz Devolver podzielił się z graczami na całym świecie informacją o dacie premiery. Ja osobiście prawdopodobnie odpuszczę sobie rozgrywkę, ale chętnie popatrzę jak ktoś wciela się w postaci ogromnego potwora i robi masakrę (lub jak to mówią młodzi ludzie masakrację).

Blair Witch – 30 sierpnia 2019 (Bloober Team)

Paweł: Ten tytuł znalazł się tu z dwóch powodów. Po pierwsze, wygląda nieziemsko dobrze i prawdopodobnie szykuje się nam powtórka z Outlasta. Po drugie, być może to właśnie na tej produkcji Bloober skupił się w tym roku bardziej. Wiemy przecież że kontynuacja Layers of Fear nie sprzedaje się najlepiej. Na całe szczęście krakowskie studio miało w zanadrzu tę ukrytą perełkę. Z pewnością zagram zaraz po premierze!

Cyberpunk 2077 – 16 kwietnia 2020 (CD Projekt RED)

Paweł: … Nie wiem co powiedzieć. Chyba tylko tyle, że muszę w końcu wybrać się na Johna Wicka 3 do kina…

Jednak to nie wszystko co nas zaciekawiło w trakcie konferencji Microsoftu, Bethesdy oraz Devolver Digital!

Microsoft Flight Simulator – gdzieś w roku 2020 (Microsoft)

Paweł: Może i Cyberpunk zachwyca, może i Xbox Scarlett to jedna z ważniejszych zapowiedzi tego E3, ale uwierzcie mi – to właśnie MS Flight Simulator ucieszył mnie w tym dniu E3 najbardziej. Powrót do lat dzieciństwa, kiedy to z bratem i kolegą oblatywaliśmy przestworza w najprzeróżniejszych maszynach. Mamy rok 2019 i Microsoft wreszcie zrozumiał jaki skarb miał pod swymi skrzydłami. Cieszę się niezmiernie że już w przyszłym roku będę mógł znów zasiąść za sterami największych samolotów na świecie, nie ruszając się z domu, ani nie posiadając licencji pilota!

GhostWire: Tokyo – ło panie, żebym ja to wiedział kiedy wyjdzie (Bethesda)

Paweł: Czas na tytuł z serii “Dziwne, ale i fajne”. Kojima ma swoje Death Stranding (które mam nadzieję, pojawi się jeszcze w tym roku na E3) a Bethesda wraz z Shinjim Mikamim w przyszłym roku będzie miała GhostWire. Znikający ludzie w biały dzień i tajemniczy łucznik? Co tu się odjaniepawla, chciało by się rzec. Odpowiedź na to pytanie jest prosta – absolutnie nie wiem, ale wygląda to bardzo intrygująco. Wspomnę jeszcze, że Shinji Mikami to legendarny producent, odpowiedzialny między innymi za Resident Evil.

Elden Ring – kiedy nadejdzie zima (From Software)

Gra o Tron skończyła się na dobre – przynajmniej ta serialowa. Pora więc by George R.R. Martin zajął się czymś nowym, a dokładniej mówiąc scenariuszem najnowszego tytułu From Software, czyli Elden Ring. Czego możemy się spodziewać? Teaser mówi nam bardzo niewiele, ale według mnie drugich Dark Soulsów tylko z dużo bardziej zawiłą fabułą (o ile to w ogóle jeszcze możliwe).

Outer Worlds – 25 października 2019 (Obsidian Entertainment)

Paweł: Panie i Panowie, mamy to. Data premiery najnowszego RPG, które pośle serię Fallout na całkowite dno, została wreszcie ujawniona. Outer Worlds, o którym słyszeliśmy już jakiś czas temu pojawi się 25 października jeszcze w tym roku. Oj, wyczuwam tydzień urlopu, bo bez niego przejście tego zacnego tytułu będzie niemożliwe…

 

Dziś czeka nas ciąg dalszy ogromnych emocji związanych z kolejnymi konferencjami na E3. Wśród nich znajdą się konferencje:

  • E3 VR Showcase – godzina 18:00 naszego czasu
  • PC Gaming Show – godzina 19:00 naszego czasu
  • Ubisoft – godzina 22:00 naszego czasu

Paweł Wysowski

Od niedawna twórca treści wideo w Polygamia.pl. W przerwie między graniem w tytuły AAA i czytaniem książek mistrza horrorów (Stephena Kinga), ogrywa mniejsze, niezależne tytuły. Fan wszelkiego rodzaju roguelike’ów oraz gier obarczonych ciężkimi wyborami moralnymi.

Latest posts by Paweł Wysowski (see all)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.